FAQ - časté otázky

Jaký je rozdíl mezi rostoucí židlí Sedees a rostoucí jídelní židličkou Sedees 2v1 s pultíkem?

Rozdíl je pouze v tom, že u jídelní židličky je navíc pultík, který jde odejmout. Po jeho sundání vám zůstane rostoucí židle, proto tedy dvě židle v jedné.

Jak se chytrá židle Sedees nastavuje?

Velice jednoduše. Stačí povolit pár šroubů, aby šly sedátko a podnožka vysunout, pak se přesunou do potřebné výšky a hloubky, a šrouby se zase utáhnou. To je celé.

Je nastavování plynulé?

Ano. Židle Sedees má po stranách 15 drážek, které jsou velmi blízko sebe. Díky tomu je snadné najít optimální výšku sedátka i podnožky - jak k výšce dítěte, tak k výšce stolu. Ideální sed je s koleny a lokty v pravém úhlu.

Hodí se chytrá židle Sedees i k psacímu stolu?

Rozhodně. Spousta našich zákazníků pořizuje židli právě k psacímu stolu, často tehdy, když zařizují pokojík pro budoucího prvňáčka. S dětmi židle roste i v dalších letech, při výšce cca 155 cm je pak možné spodní patro odejmout a nohy opírat přímo o zem.

Do jaké výšky dítěte je chytrá židle Sedees vhodná?

Do jakékoli. Díky široké škále nastavení sedátka a podnožky je židle vhodná pro jakoukoli výšku postavy. Spodní patro je možné odejmout a židli používat jako běžnou "dospěláckou".

Jaké jsou rozměry chytré židle Sedees?

Výška 88 cm (v nejvyšším bodě opěrky), šířka 43 cm, hloubka 49 cm.

Jaká je nevyšší poloha sedátka?

Je to 62,5 cm.

Není sedátko příliš mělké?

Sedátko a podnožka jdou zaměnit, takže až bude zadeček příliš velký na menší sedátko, jednoduše se prohodí a sedí se na větší (bývalé) podnožce. Podle našich zkušeností je potřeba prohození při cca 45-50 kg hmotnosti dítěte.

Jak vlastně chytrá židle Sedees roste?

Tím, že roste s dětmi - umí se přizpůsobit jejich rostoucí výšce. Nejmenší děti sedí nejvýše, aby dobře dosáhly na stůl. Jak děti rostou, tak se sedátko a podnožka nastavují čím dál níže. Děti tak stále zůstávají v ideální výšce vůči stolu a zároveň s opřenýma nohama.
+420 604 234 891  info@chytrazidle.cz
Hravé a zdravé sezení
pro mrňousky i velké školáky