Náš příběh

Jsme rodina, které se podařilo zrealizovat zpočátku poněkud bláznivý nápad.

Svět rostoucích židlí jsme objevili, když našim dvěma dětem, Emě a Tobíkovi, bylo 5 a 2 roky. Byla to veliká změna – děti najednou mohly sedět u stolu, aniž by musely klečet nebo byly podložené horou polštářů (s klimbajícíma nohama, které se nemají kde opřít), brady už si nemusely máčet v talíři, zčistajasna měly o všem přehled a cítili se VELCÍ jako máma s tátou. 

 

Koncept, že dítěti stačí jedna nastavitelná židle na celé dětství, nás jako rodiče skutečně nadchl. Litovali jsme, že jsme rostoucí židle neobjevili dříve. Došlo nám, že jsme se krásně mohli obejít bez plastového "monstra" a mohli jsme od chvíle, kdy děti umí samy sedět, mít právě takovouto židli. 

 

Ale protože máme rádi věci dotažené do detailu, začali jsme si všímat, že ne všechny rostoucí židle splňují to, co bychom od nich očekávali. Některé byly z materiálu, který mnoho nevydrží, jiné – přestože byly pro hodně malé děti – neměly příslušné certifikáty, takže nebylo jasné, zda jsou bezpečné. Další docela připomínaly ne plastová ale dřevěná "monstra", mnohé měly složité a zdlouhavé nastavování. Chyběla nám u nich hravost, měli jsme za to, že židle, která má provázet dítě mnoho let, by ho měla také bavit.

 

No a od takových zjištění už byl jen kousek k úvahám o tom, že bychom mohli nabídnout svou vlastní židli, která by toto všechno splňovala. 

 

S blížícím se koncem mateřské dovolené v nás pomalu zrálo rozhodnutí se do toho opravdu pustit. 

 

Od začátku jsme věděli, že chceme, aby "naši" židli děti považovaly za svou, aby pro ně nebyla jen obyčejnou židlí, ale stala se součástí jejich hry... Pochopitelně nás inspirovaly naše vlastní děti – židle-trůn pro nejjasnější princeznu Emču, růžové křesílko pro naši malou velkou parádnici, lodní můstek pro piráta Tobíka nebo třeba rychlé závodní auto. 

 

Při navrhování židle Sedees [sedýs] jsme vycházeli z toho, že v jednoduchosti je krása. Chtěli jsme, aby na židli nebylo nic zbytečného navíc, aby byla moderní, elegantní a působila v interiéru přirozeně. Vsadili jsme na jemné barvy a čisté linie. Zásadní pro nás bylo a stále je používání kvalitních domácích materiálů a výroba probíhající výhradně zde v Česku.

 

Budeme rádi, když si židle Sedees najde místo i u vás doma a bude tak dělat radost vám i vašim dětem. Buďte SPOLU U STOLU. 

 

Přejeme hravé a zdravé posezení!

 
 
 
 
+420 604 234 891  info@chytrazidle.cz
Hravé a zdravé sezení
pro mrňousky i velké školáky