Zdravé sezení

Sedět zdravě znamená v první řadě sedět s nohama opřenýma o podložku. Jen tak může být páteř ve správné poloze. Pokud sedíte bez opory nohou, mimoděk se alespoň jednou nohou snažíte nahmatat nějaký pevný bod, natahujete jednu nohu níže a páteř se křiví.

U dětí to znamená mj. také to, že jsou neposedné, neklidné, zkrátka nemají „pevnou půdu pod nohama“. To samé platí o otočných kancelářských židlích – u dětí jsou sice oblíbené, ale bohužel jim nenabízejí právě pevnou oporu nohou. Pokud je mají děti u psacího stolu, je pravděpodobné, že se budou více točit a hrát si, než psát úkoly.

Chytrá rostoucí židle Sedees a jídelní židlička Sedees díky nastavitelné podnožce učí děti již od malička sedět zdravě s opřenýma nohama a tím také pomáhá ke zklidnění malých i větších neposedů. Správná poloha páteře při sezení je velmi důležitá právě v dětském věku, kdy se kosterní systém vyvíjí.

Sedět zdravě znamená také to, že máte stůl ve správné úrovni vůči očím – pokud děti sedí s bradou na stole, mají vše – jídlo, knížku či sešit – příliš blízko a mohou si tak kazit zrak.

Nastavitelná výška sedátka u dětské rostoucí i jídelní židličky Sedees umožňuje individuální přizpůsobení jakémukoli stolu a tím předcházení zbytečným očním vadám.

Ke zdravému sezení  v neposlední řadě přispívá také psychická pohoda dětí, které se tím, že sedí na stejné úrovni jako dospělí, cítí velké a důležité.

U dětské rostoucí židle Sedees si můžete výšku sedátka i podnožky snadno a pohodlně nastavovat podle měnící se výšky a věku dětí tak, aby děti stále seděly v ideální výšce a s pohodlně opřenýma nohama. Chytrá rostoucí židle Sedees zkrátka roste, jak potřebujete.

 

+420 604 234 891  info@chytrazidle.cz
Hravé a zdravé sezení
pro mrňousky i velké školáky